“ČTYŘI ROKY DEVÁTÉHO ROČNÍKU S POSTCROSSINGEM“

Po nástupu na druhý stupeň jsme se s naší třídní paní učitelkou zapojili do projektu Postcrossing. Projekt je založen na posílání a přijímání pohlednic z různých koutů světa.

Nyní, když opouštíme školu, se jak se třídou, tak s projektem loučíme a rekapitulujeme, co nového jsme zažili. Za dobu jeho trvání jsme odeslali 62 a obdrželi 63 pohlednic. Nakonec jsme si vyměnili pohlednice s lidmi ze všech kontinentů kromě Antarktidy.

Projekt se v naší třídě těšil velké oblibě. Mohli jsme se dovzdělat v oblasti angličtiny a kultury v jiných částech světa. Zajímavý byl náš pokus o napodobení azbuky nebo znaků čínské abecedy, který dopadl katastrofálně. Díky naší nešikovnosti jsme byli nuceni si adresy v azbuce apod. vytisknout, aby si bezpečně našly svého adresáta.

V přiložené fotogalerii uvidíte pět pohlednic, jež nás nejvíce potěšily. Obzvlášť nás zaujala pohlednice, “najděte Walda“, také kvůli až trapně nadměrnému času strávenému konstantním hledáním. Na pohlednici z druhé strany byly úkoly, třeba najít paní, která má vyrobenou sukni z tužek nebo dva tanečníky se stejným oděvem.